KOsimge
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) Popup10

Join the forum, it's quick and easy

KOsimge
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) Popup10
KOsimge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» The Lord of The Rings Battle For Middle Earth II - Yanıt Vermiyor Hatası Çözümü
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) EmptyPaz Haz. 22, 2014 11:37 am tarafından tuncay741

» Left 4 Dead 2 Crack ve Oyundan Atma Çözümü
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) EmptyPaz Haz. 08, 2014 7:36 pm tarafından ygzzz1425

» Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım)
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) EmptyPerş. Ocak 30, 2014 9:03 am tarafından umut517

» GTA 4 Fatal Error Efc20 Hatasının Çözümü
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) EmptyC.tesi Ağus. 10, 2013 8:22 am tarafından Furkan997

» HD Kalitesinde Texture 3 - VIPc
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) EmptyPtsi Ekim 17, 2011 9:05 pm tarafından Respect

» HD Kalitesinde Texture 2 - VIPc
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) EmptyPtsi Ekim 17, 2011 8:58 pm tarafından Respect

» VIPc - Style Serisi 2
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) EmptyPtsi Ekim 17, 2011 8:08 pm tarafından Respect

» HD Kalitesinde Texture - VIPc
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) EmptyPtsi Ekim 17, 2011 8:03 pm tarafından Respect

» VIPc - Style Serisi 1
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) EmptyPtsi Ekim 17, 2011 8:00 pm tarafından Respect

VIPc Facebook’ta
Haftanın en aktif yollayıcıları
No user

Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım)

+2
lolita
Respect
6 posters

Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) Empty Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım)

Mesaj tarafından Respect Paz Haz. 19, 2011 7:22 pm

Evet Arkadaşlar Photoshopta Şeffaf Clan Symbol Yapımını Merak Edenler, Düzgün Yapamayanlar veya Şeffaf Sembol Arayanlar Artık Kendi Sembollerini Kendileri Yapıcak Smile Neyse Anlatıma Geçelim...

1. İlk Önce 32x32 Boyutunda Yeni Bir Döküman Oluşturuyoruz Background Bölümünü Transparent Yapıyoruz Ki Şeffaf Olsun.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2. Dökümanı Oluşturduktan Sonra Ben Yazı Yazdım Elinizde Bir Simge Varsa Kullanabilirsiniz. Boyutunu Ayarladıktan Sonra Yazımızı Yazdık.

3.Yazımızı Tamamen Hazırladıktan Sonra Layer Panelindeki Yazı Layerına Sağ Tıklayıp "Convert To Smart Object" Seçeneğine Tıklıyoruz.

4.Convert To Smart Object'e Tıkladıktan Sonra Layer Panelindeki Küçük Layer Resminin (Kırmızı Kutunun İçerisindeki Alan) Layerimizin Üstüne 'CTRL' Tuşuna Basılı Tutarak Sol Tıklıyoruz ve Layerımız Seçili Gelsin.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

5.CTRL Tuşuna Basılı Tutup Layerımızı Seçtikten Sonra Seçili Alanı Kopyalıyoruz. Alanın Seçili Olduğunu Kesik Çizgili Seçimden Anlayabiliriz.

6.Seçili Alanımızı Kopyalayalım.

7.Seçili Alanı Kopyaladıktan Sonra 'CHANNELS' Paneline Geçelim.CHANNELS Paneline Tıkladığımızda 4 Tane Seçenek Karşımıza Çıkacak.

8.CHANNELS Panelinde Yeni Bir Channel Oluşturuyoruz.

9.Yeni Bir Channel Oluşturduk.
10.Oluşturduğumuz Channel a Tıkladıktan Sonra 'Edit' Sekmesinden 'Fill...' Seçeneğine Tıklıyoruz.

11.Fill Seçeneğine Tıkladıktan Sonra Açılan Pencerede Use: Kısmını White (Beyaz) Olarak Seçiyoruz ve Tamam Diyoruz.

12.Tamam Dedikten Sonra Görünüm Bu Şekilde Olacaktır.

13.İşlem Tamam. Şimdi Kaydetmemiz Gerekiyor.'File' Sekmesinden 'Save As' e Tıklıyoruz.

14.Save As'e Tıkladıktan Sonra Açılan Pencerede Dosyanın İsmini "symbol" Yapıyoruz ve Kayıt Ediceğimiz Dosya Formatını "Targa" Olarak Seçiyoruz Ardından Kaydediyoruz.
15.Kaydet'e Tıkladıktan Sonra Açılan Kutuda Hiç Bir Şeye Ellemeden Tamam Diyoruz.

16.Sembolümüzü Kaydettik Fakat targa Uzantısında.

17.Şimdi Kaydettiğimiz Dosyanın Uzantısını Değiştiricez.Belgelerimi Açtıktan Sonra Üstte 'Araçlar' Sekmesinden En Altta 'Klasör Seçenekleri'ne Tıklıyoruz.

18.Açılan Pencerede Üstteki 'Görünüm' Sekmesine Tıklıyoruz.Altta 'Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle' Seçeneğinin Yanındaki Tiki Kaldırıyoruz ve Tamam Diyerek Pencereyi Kapatıyoruz.

19.Tamam Dedikten Sonra Dosya İsminde Uzantısı Gözükecektir.'symbol.tga' Olarak.Bunun İsmini 'symbol.bmp' Olarak Değiştiriyoruz.

20.Değiştirdikten Sonra Enter'a Basıyoruz.Gelen Uyarıya 'Evet' Diyoruz.

21.Tamam Dedikten Sonra Resmimiz Şu Şekli Alacaktır.

22.Oluşturduğumuz Resim Dosyasını Windows Görüntüleyemez. Açtığınızda Muhtemelen Şu Şekilde Olucaktır.Eğer Böyle Birşeyle Karşılaşırsanız Paniğe Kapılmayın Doğru Yoldasınız Smile

Tamamdır Very Happy Sembolümüzü Hazırladık. Biraz Zor Oldu Ama Hazırladık Yani Very Happy Şimdi Bu Simgeyi Nasıl Kullanıcaz Bilmeyenler İçin Onuda Anlatıyım.

23.Knight'ın Kurulu Olduğu Klasörü Açalım. Açtıktan Sonra 'symbol_us' İsimli Klasörün İçine Girelim.

24.Yaptığımız Sembolü Tutup Bu Klasörün İçine Atalım.Attığımızda Şöyle Bir Uyarı Çıkacaktır.Bu Uyarıya Evet Diyoruz ve Bütün Pencereleri Kapatıyoruz.

25.Herşeyi Kapattıktan Sonra Oyuna Giriyoruz. Pelerin Aldığımız NPC den Simgemizi Alıyoruz Smile Hayırlı Olsun.

Eğer Yaptığım Simgeyi Beğenen Olduysa Ekten İndirebilir.
Anlatım Tamamen Bana Aittir.İzinsiz Alıntı Yapanlara Hakkımı Helal Etmiyorum Very Happy
Eklentiler
Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) Attachment
symbol.zip symbolYou don't have permission to download attachments.(2 KB) Downloaded 15 times

En son Admin tarafından Paz Haz. 19, 2011 8:23 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Güncelleme)
Respect

Yönetici

Rep Puanı : 4

https://kosimge.forumdizini.com

Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) Empty Geri: Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım)

Mesaj tarafından lolita Salı Haz. 21, 2011 8:25 pm

Saolasın Kardeşim Walla Süper Oldu bu Wink
lolita
lolita

Yeni Üye

Rep Puanı : 8

Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım) Empty Geri: Şeffaf Clan Symbol Yapımı PixeLanCe Farkıyla...(Geniş Anlatım)

Mesaj tarafından enes880 C.tesi Ekim 15, 2011 11:19 pm

Başarılı Çalışma Elinize Sağlık
enes880
enes880

King Rock

Rep Puanı : 0

Mesaj tarafından MySeka Ptsi Ekim 17, 2011 11:23 am

Süper !
MySeka
MySeka

Webmaster

Mesaj tarafından yavuz123 Ptsi Ekim 24, 2011 7:06 am

Başarılı.. Ama Üstünde Calısman Gereken Bazı Konular Var. Mesela Simge Kotu İnsan Güzel Bişey Yapar Very Happy
yavuz123
yavuz123

Yeni Üye

Mesaj tarafından umut517 Perş. Ocak 30, 2014 9:03 am

beyler bu hangi progam indirme linki nerede ?
umut517
umut517

Yeni Üye

- Similar topics